Agafya

Son zamanlarda indirimli kitaplar arasında bulunan Ertürk Aksun eseri olan Agafya dikkatimizi çekmektedir. Okurları tarafından oldukça olumlu yorum alan yazarımız, çıkardığı eser ile kendisinden bekleneni karşılamış bulunmaktadır. Yazdığı Agafya adlı eserde olay kurgusu açısından oldukça iyi bir eser çıkarmıştır. Okurları tarafından okundukça bir daha okunması da yazarın kaleminden çıkan her kelimenin değerini anlamamıza yetmektedir.

Agafya ve Satışı

Agafya

Agafya

Kitabın içeriği hakkında bahsetmek gerekirse bizleri sürükleyici bir şekilde 1920’li yılara döndürmektedir. 1920’li yıllarda yaşanan bir aşk öyküsünü ele anan Ertürk Aksun,  anlatış tarzı ve sunum şekli olarak okuyucuları etkilemeyi ve derin izler bırakmayı başarmıştır.1.dünya savaşı sonlarında oluşan devşirme de kaçanlarla ile kaçamayanlar arasında kalanların hayat öyküsünün anlatıldığı eserde,  günlük dilde yazılmış ve sohbet havası oluşturulmuştur. Kitabının adı Agafya’nın sözlük anlamı ilahi aşk demektir. Bu Rusçada kız çocuklarına verilen isimlerden biridir.

Genellikle tek konu üzerinde olaylar ilerlemiş ve yazar okurlarını tek bir amaca doğru sürüklemeyi bilmiştir. Tarih açısından da oldukça eğitici olan bu eser, okurlarını sürüklerken aynı zamanda 1920’li yıllarında yaşayan insanların yaşama şekillerine, dini inançlarına, tarihsel gelişimlerine şahit olabileceğiniz bir eserdir. O zaman da ki halkın savaştan cıkmış bir milletin neler yaşadığını,kıtlık ve dini kullanarak bir yerlere gelen insanları çok net ve sade bir biçimde okuyabileceğiniz bu eseri kitapçılardan veya internet sitelerinden temin edebilir ve hemen okumaya başlayabilirsiniz.

Yazar: Ertürk Aksun

Kitap: Agafya

ISBN: 9786054994069

Sayfa Sayısı:464

Yayın Yılı:2014

 
Etiketler:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*