Amerikan Sapığı

Bateman henüz 26 yaşında bir borsacıdır. Zengin olması ve eğitiminin iyi olması çevresinde popülerliğini artırmıştır. Hayatı zenginlik içerisinde geçen Bateman güzel kadınlara düşkün olup kokain içen biridir. Amerikan Sapığı konusu ile gerilim romanlarındandır. Kadınları, hayvanları ve dilencileri öldürmeyi seven biridir. Bateman gündüz normal bir yaşantıdayken gece ruh hali değişen bir caniye dönüşmektedir.

Amerikan Sapığı Değişik Bir Ruh Hallerini Sergiler

Bateman bazen bu durumları zihninin yaptığını sanır. Çift kişilik içerisine girme durumları yaşadığına inanmaya başlar. Amerikan Sapığı konusu itibariyle filmi de çekilmiş bir kitaptır. İçinde yaşadığı duygular azaptır. Ruhsal bir çözümleme içerisinde olayları anlayamaz hale gelir.

Amerikan Sapığı

Amerikan Sapığı

Çağımız açısından şiddeti bir unsur olarak gösterir. Bret Easton Ellis ilginç konu anlatımı ile okuyucuyu büyüler. Toplumlar için korkutucu bir karakterdir. Yazar kitabında okuyucunun anlaması için en ince detayları gözler önüne sergiliyor. Gerilim sevenler için harika bir romandır.

Akıcı anlatımı yazarın konuya bakış açısıyla bütünleşince ortaya muhteşem bir eser çıkmıştır. Bret Easton Ellis yazarken olaylara bakış açısının farklı olduğunu ortaya koyar. Eski yazarlar kendine has anlatımlarıyla cinayet olaylarına farklı gözle bakarken Bret olayların özünü psikolojik açıdan da değerlendirir. Karakterin içinde bulunduğu durumu çözümlemeye çalışması ve kendini gözlemlemesi olaya farklı boyut getirir. Zamanın içerisinde zamanla yarışan biri vardır. Cani cinayetlerini işler ve ertesi gün normal hayatına devam eder. Katil her zaman içimizde dolaşıyordur.

Yazar: Bret Easton Ellis

Kitap: Amerikan Sapığı

Sayfa: 522

İstanbul, 2006

ISBN: 9789752732544

 

1 Yorum

  1. alper dinç diyor:

    Aksiyon macera hepsi bir arada muhteşem bir kitap değişik bir konu ele alınmış tabii adından da anlaşılabileceği gibi ilgi çekici :)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*