Çalıkuşu

Türk edebiyatı içerisinde yer alan eserlerden eskimeyenler ve unutulmayanlar içerisinde yer alan Çalıkuşu bir aşk hikâyesini okuyucular ile buluşturur. Feride’nin yaşamının anlatıldığı bu eserde verilen yenilikçi mesajlarda var elbette. Edebiyatımız içerisinde bir çığır açan bu eserler günün koşullarına göre yazılmış içeriklere sahiptir. Kamuran ve Feride arasında gerçekleşen birçok olay okuyucuya anlatılır. Aynı zamanda Avrupai tarzda gerçekleşen birçok farklı olay ise dönemin özelliklerini okuyucular ile buluşturuyor.

Reşat Nuri Güntekin bu konuda oldukça verimli çalışmalara yapmış olan bir yazarımız. Kalemi hafif olan yazarımız vermek istediği ana düşünceyi oldukça güzel bir dille bizlere sunuyor. Farklı anlatımı ve güçlü kalemi sayesinde aşk ve ayrılık ilişkilerini işlerken aynı zamanda o dönem içerisinde oldukça meşhur olan Fransızca terimler de sıklıkla kullanılmış.

Hemen her edebiyatseverin mutlaka okuması gereken eserler arasında yer alan Çalıkuşu Türk edebiyatı içerisinde yer alan başyapıtlardan birisi. Dönemin özelliklerinin yanı sıra farklı hayatları da ön palana çıkaran yazarımız okuyucuyu kitaba bağlamayı başarıyor.

Çalıkuşu, Reşat Nuri Güntekin

Çalıkuşu, Reşat Nuri Güntekin

Dönemin Yapıtı Çalıkuşu

Eskimeyen bir edebiyatın en nadide eseri olarak da adlandırılabilecek olan Çalıkuşu okurları için oldukça güzel bir kurguyu sunuyor. Oldukça güçlü bir kaleme sahip olan yazarımız Reşat Nuri Güntekin anlatmak ve aktarmak istediklerini oldukça iyi bir şekilde başarmış. En çok aranana eserler arasında yer alan bu kitabı bir solukta okuyacak, verilen mesajları kolaylıkla alabileceksiniz.

Yazar: Reşat Nuri Güntekin

Kitap: Çalıkuşu

Sayfa Sayısı: 117

Baskı Yılı: 2000

ISBN
9789751015440 

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*