Çıplak Ceset

Türk edebiyatının en başarılı yazarları arasında bulunan ve son dönemlerin en çok okunan yazarları arasında bulunan Celil Oker, Türk edebiyatının en kaliteli polisiye yazarları arasında kendisine yer buluyor.

Çıplak Ceset ile Sıradışı Polisiye Hikayesi

Sitemizin haftanın kitapları arasında kendisine yer bulan Çıplak Ceset isimli bu kitap, Boğaziçi Üniversitesi’ nde okumakta olan ve ani bir şekilde ortadan kaybolan yeğenin bulunması için bir kumaş tüccarı tarafından tutulan dedektif Remzi Ünal, kendisini oldukça sıradışı olaylar içerisinde bulur. Bunun sebebi de yeni aldığı bu olayda daha ilk adımlarında tüm her şey en başından itibaren sarpa sarmaya başlar.

Çıplak Ceset, Celil Oker

Çıplak Ceset, Celil Oker

Her ne olursa olsun bir işi aldıktan sonra pişman olmak onun karakterine ve anlayışına pek uygun bir yaklaşım olmasa da almış olduğu iş için içten içe karanlık bir alışverişte piyon olarak kullanılmakta olduğunu düşünmeye başlar. Türk edebiyatında polisiye roman denilince ilk akla gelen en başarılı isimlerden birisi olan Celil Oker, kaleme aldığı bu kitabında kitapseverlerin ilk kez tanıştıkları dedektif Remiz Ünal ile polisiye roman alanındaki dehasını gözler önüne seriyor.

Olayların gidişatı ile birlikte işindeki yeteneği onu tüccarın tüccara benzememesinden ve yeğenin Boğaziçi’nde okuyan bir öğrenciye benzememesinden çıktığı değerlendirmeler ile kendisini uyuşturucu baronları ile bir arada bulur. Ancak ne olursa olsun onun adı Remiz Ünal’ dır ve aldığı her işi kesinlikle bitirmek zorundadır.

 

Yazar: Celil Oker

 Kitap: Çıplak Ceset

 ISBN: 9789752118614

 Sayfa Sayısı: 144

 Yayın Yılı: 2014

 

2 Yorum

  1. çağrı çemen diyor:

    Celil oker Polise kitaı yazarlığında büyük adımlar atıyor bence muhteşem eserleri ortaya koymuş ve başarı merdivenlerini çıkmış yavaş yavaş zirveye çıkıyor . Farklı tarzdaki anlatımı çok ilgimi çekti Güzel adlandırılma kullanılmamış bir kitap olmasının yanında daha da akılda kalıcı olmuş :)

  2. mabelize diyor:

    Sıradışı bir polisiye hikayesi. Akıcı ve sade bir uslüp kullanılmış. Aynı zamanda sürükleyici ve kendine özgün yorumuyla maceralarla sizi bekliyor. :))

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*