Devrimci Peygamber

Müslümanlığı ve İslami şartları günümüz bulgularıyla kıyaslayan muazzam bir eser. İslam’ın tüm getirileri ve bize yansıyan güzellikleri en açık bir şekilde kitapta ele alınıyor. “Devrimci Peygamber” aslında tam da yaşadığımız çağa parmak basıyor. Yolsuzluk, hırsızlık, katillik, yalancılık ve düzenbazlık gibi daha birçok kötülüğün cirit attığı bu çağda insanlarımızın karşı karşıya kaldığı bu kötülüklerle mücadelesi anlatılıyor. Bu zorlu yaşam mücadelesindeki çekişmelerin dinle olan bağlantısı ele alınıyor.

Eren Erdem muazzam kalemiyle okurlarına musiki bir hava yaşatıyor. Bir yandan tarihin geçmiş tozlu raflarına dokunduran yazar bir yandan da loş bir hava yaratarak insanı tasavvuf aşkına sürüklüyor. Her zerrenize dokunan bu kitap zaman zamanda insanı duygulandırıyor. Yüreğinizi ısıtarak size samimiliğini dokunduruyor. Okurken her sayfasında daha fazla bağımlı hale geliyorsunuz ve zaman geçtikçe elinizden bırakamıyorsunuz.

Devrimci Peygamber

Devrimci Peygamber

İslam ve Kapitalizm Çekişmesine Devrimci Peygamberle Şahit Olacaksınız

Tekbir getirerek kafa kesenler bile günümüzde Müslüman sayılıyor diyen Eren Erdem bu yanlışlığın tüm ayrıntısına Devrimci Peygamber’de değiniyor. Müslümanlığın şartlarının bu denli kolay ve kötü yönlerde sürünmesini şiddetle kınayan yazar tüm görüşlerini tartışma havasında eserine alıyor.

İslamiyet’ten bahseden birçok insanın ahlaksızlıklara nasıl göz yumduğuna anlam veremeyen yazar bunu şiddetle eserinde kınıyor. Zengin ile fakir yaşamlarına değinen yazar aralarındaki yaşam standartlarına ve yapılan adaletsizliklere de yer vererek bunun nasıl atlatılması gerektiği konusunda çalışmaları içeriyor. Aynı zamanda yolsuzluk, rüşvet, hırsızlık, yalancılık, dolandırıcılık ve gıybet yapanların söz konusu ibadet olduğunda nasıl da bir an yaptıklarını unutup Allah, Peygamber diye konuşmaya başlamalarına oldukça hiddetleniyor.

 

Yazar: Eren Erdem

Kitap: Devrimci Peygamber

ISBN: 9786054927753

Sayfa Sayısı: 244

Yayın Yılı: 2014

 

 
Etiketler:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*