Fare ile Fil

Edebiyat sevgisini kazanıp kitap okumayı alışkanlık haline getirmek için olabildiğince erken yaşlarda kitap okumaya başlamak veya çocukların okuyabileceği kitaplar edinmek ya da onlara okumak gerekiyor. Türk edebiyatında çocuklar için edebi ürünler oldukça geç verilmeye başlansa da yazarların konunun üzerine gitmesi ve çocuk eğitiminin her geçen gün daha da mühim konu olması ile birlikte, Türk edebiyatındaki çocuk edebiyatı boşluğu kısa zamanda doldurulmuştur.

Yavuz Bahadıroğlu da bu konuda çalışmalar yapmış olan önemli isimlerden biridir. 1971 yılında gazeteciliğe başladı ve bu görevini sürdürürken bir yandan çocuklara yönelik masallar, hikâyeler ve romanlar yazıyordu. Fare ile Fil de 3-6 yaş arası çocuklara hitap eden masallarından biridir. Yavuz Bahadıroğlu bu yaş aralığındaki çocuklara hayvan karakterlerini kullanarak öğütler vermeyi, doğrular ile yanlışları ayırt etmeyi amaçlıyor.

fare-ile-fil

fare-ile-fil

Fare ile Fil ve Mini Minnacık Masallar Serisi

Yavuz Bahadıroğlu’nun okul öncesi çocuklar için hazırladığı Mini Minnacık Masallar serisi içinde yer alan 20 küçük masal kitabından biridir Fare ile Fil. Bu masal kitapları eğlenirken öğretmeyi amaçlayıp her masalda farklı bir konuyu işliyor. Masalların sonunda yer alan kayıp nesne bulma etkinliği ile çocukların zihinsel gelişimlerini desteklemeyi de amaçlıyor. Bu masallar aracılığı ile çocuklar kararlı olmak, hayata olumlu bakmak, başkalarına özenmemek, yardım sever olmak, sabırlı olmak, sorumluluğunu bilmek, grup etkinliğine uyum sağlamak gibi farklı erdemler kazanıyor.

Yazar: Yavuz Bahadıroğlu

Kitap: Fare ile Fil

ISBN: 9786051311814

Sayfa sayısı: 24

Yayın yılı: (bilgi yok)

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*