Futbol Her Yerde Pohnpei Dâhil

Futbol, kitleleri peşinden sürükleyen, herkesi eşit bir düzlemde, aynı heyecanla kimi zaman coşturan, kimi zamanda üzüntüye sevk eden, çok büyük bir olgudur. Dünya üzerinde hemen hemen herkes, bu olguya büyük bir tutku ile bağlıdırlar. Önemli müsabakalar öncesinde, bütün dünya nefesini tutar ve o müsabakanın başlama düdüğüne kilitlenir. Ortaya çıkan bu heyecan ve adrenalin, gerçekten görülmeye değerdir. Yazar Volkan Alıcı, incelemelerden yola çıkarak oluşturduğu bu eseri ile futbolun dünyanın her yerine sirayet ettiği gerçeğini, bizlere adeta ispatlıyor.

Futbol Her Yerde Pohnpei Dahi İle Sınırların Olmadığı Gerçeği

Sadece Avrupa değil, Güney Amerika değil, Ortadoğu’nun çöllerinde, Afrika’nın balta girmemiş ormanlarında bile, bu tutkuyu görebilirsiniz. Bu öyle bir tutkudur ki, sınır kabul etmez, bu eser sınır kabul etmez bir yapıya sahip olan futbolu bizlere çok iyi özetliyor. Futbol Her Yerde Pohnpei Dâhil adını verdiği eseri, ismi ile de bazı gerçekleri bizlere anlatmaya yetiyor, ne dersiniz?

Futbol Her Yerde Pohnpei Dâhil

Futbol Her Yerde Pohnpei Dâhil

Volkan Alıcı, dünyayı kasıp kavuran futbol tutkusunda, bazı eşikleri geçerek farklı gerçeklere ulaşmış ve bu gerçekleri de bizlerle paylaşmıştır. Paylaştığı bu gerçeklerde ortaya çıkan manzara, Afrika’nın balta girmemiş ormanlarında bile bu tutku mevcut. Messiler, Ronaldolar havada uçuşuyor, şaşırtıcı belki ama gerçek bu.

Pohnpei adında bir yerin varlığından kaçımız haberdar? Böyle bir kara parçasının dünya üzerinde olduğundan bir haber olarak yaşıyoruz. Ama Futbol Her Yerde Pohnpei Dahil adlı eser ile o toprak parçasından haberdar olduk, haberdar olmakla kalmayıp, onların futbola olan tutkularını da öğrenmiş olduk.

Yazar: Volkan Alıcı

Eser: Futbol Her Yerde Pohnpei Dahil

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*