Hasat

Adaletsizliğin nasıl ve hangi noktalara getirdiği “Hasat” isimli bu kitaptan öğreneceksiniz. Hem de bu adaletsizlik bir insan sağlığı için söz konuysa durum daha ciddi bir noktaya ulaşıyor. Düşünün tamamen yanlışlık, gözden kaçma, dalgınlık gibi nitelendirdiğimiz durumlar nelere mal olabiliyor. Bir insanın ölümüne bile sebebiyet verebiliyor. Peki bu insanın suçu var mı? bu insan belki de sağlığına kavuşarak hastaneden çıkmanın heyecanıyla yanıp tutuşuyor, belki evli, belki çocukları var, belki küçük bir çocuk belki de yaşlı bir nine, dede hiç fark etmez. O insan mı? evet insan. O can taşıyor mu? evet taşıyor o zaman o hasta listesindeki hastaların hiçbirinden ne üstünlüğü ne de eksikliği var. Hasat sizi başına kilitleyecek ve başucunuzdan ayıramayacaksınız.

Tess Gerritsen’in kaleminden çıkan bu duygu dolu eseri elinizden bırakamayacaksınız. Her satırında sizi kendine daha çok bağlayacak ve aşık olacaksınız. Vicdan ve adaletsizliğin yer aldığı dünyadan konuşacaksınız. Aslında tamamen toplumsal soruna da değinen yazar kitabının arka planında bazı gizli dersler vermeye çalışıyor.

Hasat

Hasat

Umut Dolu Yaşamlar… “Hasat”

Abby Dimatteo geleceği aydın olan bir hekimdir. Bu hekim aynı zamanda kitabın başkahramanlarından birisini oluşturuyor. Boston Bayside hastanesinin organ nakli bölümüne kabul edilir ve bu olay onu oldukça fazla sevindirir fakat olacaklardan haberi olmayan Dimatteo başına geleceklerden sonra her şeyden pişmanlık duymaya başlar.

Ülkenin en şeçkin ve usta cerrahlarıyla çalışacak olan Dimatteo hekimliğine on yedi yaşındaki bir hastası için organ bulmakla başlar. Uzun uğraşlar sonucu bu hastaya uygun organ bulunur fakat bu organ yanlışlıkla bu on yedi yaşındaki hastaya değil organ nakli hastalarının yer aldığı listenin en altındaki yaşlı hastaya tahsis edilir. Buna oldukça üzülen Dimatteo ne yapacağına anlam veremez. Tess Gerritsen’in muhteşem eseri “Hasat” okurlarıyla buluşmayı bekliyor.

 

Yazar: Tess Gerritsen

Kitap: Abby Dimatteo

ISBN: 9786050922400

Sayfa Sayısı: 312

Yayın Yılı: 2014

 
Etiketler:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*