İblisname

Gerçek ve hayal dünyasının aynı yerde birleşmesi, birçok yazar için vazgeçilmez konulardan bir tanesi olsa da aslında kimse bu konuyu yeteri kadar ele alamaz ve bunun sonrasında da ortaya yapay eserler çıkar. Okurlar da vakitlerini böylesine eserler ile geçirmek istemezler. Bunun farkında olan İnan Çetin, çok farklı tarzda bir eser ortaya çıkarmak için ayrıntılı araştırmalar yaptıktan sonra okurlara istediklerini verecek bir kitap ortaya çıkardı.

İblisname

İblisname

İnan Çetin, kitabında bilinenin aksine farklı bir dili kullanıyor. Böyle olunca da okurlar yeni romancılar arasından kalitesi ile ön plana çıkan bir yazarın kitabını okuyarak daha öncesinde bilinmeyen bir dünyanın kapılarını açmış oluyor.

İblisname ile Gerçeküstü Hayata Yolculuk

Yazarın yeni romanı İblisname, yazılmış olan bir kitabın çevirisini yapmaya çalışan bir kahramanın hikayesini anlatıyor. Emir karakteri, kendisini terk etmiş olan karısını tekrardan bulmak için gizemli bir şehre gelir. Bu şehirde yer alan Merhamet Evi, içerisinde gizemli olayları barındıran bir düşkünler evidir.

Karısını aramaya başlarken diğer bir yandan da karşısına çıkan işaretleri incelemeye başlayan Emir, böylece kendini çok farklı olayların içerisinde bulmaya başlar. Gerçek ile hayalin, umut ile umutsuzluğun buluşmasının bir eseri olan bu roman, haftanın kitapları kategorisi içerisinde kendine yer buluyor. İnsanlar da bu roman sayesinde bildiklerinden farklı bir dünyaya giriş yaparak hayal güçlerini zorlamaya devam etmiş olacaklar.

Yazar: İnan Çetin

Kitap: İblisname

ISBN: 9789750830044

Sayfa Sayısı: 244

Yayın Yılı: 2014

 

 
Etiketler:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*