Klara’nın İzinde

Avusturya’nın çağdaş edebiyatın başarılı kadın yazarlarından biri olan Elizabeth Hauer tarafından kaleme alınmış Klara’nın İzinde adlı eser, klasik kitaplar kategorimiz içinde yer almakta. Birbirinin hayatları üzerinde güçlü etkilere sahip akraba olarak üç farklı kuşaktan kadının eğlenceli ve renkli hikayelerinin anlatıldığı bu seçkin eserde, odak noktası öznel kimlik ve kişilik sorunları olarak ortaya çıkmakta.

Arka planında Avusturya’nın en önemli kentlerinden biri Viyana ve şehrin kültürel ve tarihsel dokusu ile ilgili detaylandırılmış betimlemelerin yer aldığı roman içeriğindeki kadın hikayeleri oldukça ilgi çekici unsurlar ile süslenmiş. Yazarın modern edebiyat yaklaşımı içinde kadını ve dolaysı ile bireyi daha özgür kılma çabası beraberinde toplum ve birey çatışmaları irdelenmiş.

Klara’nın İzinde

Klara’nın İzinde

Modern Bir Kadın Hikayesi Klara’nın İzinde

Seçkin ve üstün anlatım gücünün yanı sıra dinamik kurgusu ile okuru ilk satırdan itibaren hikayenin içine davet eden kitap, merak ve keyif içinde akıp gitmekte. Bireylerin yaşamı içinde aile ve yakın çevre etkisi ile zaman içindeki değişimi ve farklılaşmalarının net biçimde ifade edildiği roman içinde kişiselden topluma uzanan içselleştirmeler bulunmakta.

Avrupa çağdaş edebiyatının önemli kadın yazarlarından Elizabeth Hauer gibi yetkin bir kalemin eseri olarak yaratılmış Klara’nın İzinde adlı kitap, yalın ve sade dili ile okura, her dönemde yaşanması olası özgün yaşam öykülerini kadın pencereleri içinden farklı farklı bakış açıları ile sunmakta.

 

1 Yorum

  1. zeynep aksoy diyor:

    Klaranın İzinde… Kültürel anlamda okuyup gerçekten bilgi sahibi olabileceğiniz kitap.Kendine özgün bir anlamı ile okuyucuları derinden etkiliyor.Okumanızı tavsiye ederim.Pişman olmayacaksınız…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*