Mrs. Dalloway

İngiliz Edebiyatı’nın dünya edebiyatı üzerinde etkisini en somut şekilde gösteren başarılı yazarlardan birisi olması kitaplarındaki sözleri ile hala özellikle sosyal medya üzerinde fazlasıyla popüler olmasına neden oluyor. İngiliz Edebiyatı’nın 20.yüzyıl dönemine damga vuran en büyük İngiliz kadın feminist kadın yazarlarının başında geliyor. İlk profesyonel kitabını 1905 yılında yazmaya başlamış ve 1915 yılında yayınlamış olduğu The Voyage Out (Dışa Yolculuk) ile çıkartan Virginia Woolf dünya edebiyatının en önemli kadın yazarları arasında yer alıyor.

mrs-dalloway

mrs-dalloway

Mrs. Dalloway En Zor Ama En Güzel Woolf Eseri

Woolf tarafından kaleme alınan ve sitemizin klasikler kategorisi altında yer alan Mrs. Dalloway isimli kitap, dünya edebiyatı klasikleri arasında yer alıyor. Türkiye’de de her yaş grubundan kişinin yakından tanıdığı ve bildiği bir kitap olmasına rağmen modern yüzyılda da klasik eserlere yönelik ilgisi bulunan tüm kitap tutkunları tarafından oldukça yoğun şekilde tercih ediliyor.

Sitemizin klasikler kategorisi altında yer alan Mrs. Dalloway isimli kitap Clarissa Dalloway isimli Londra’da Birinci Dünya Savaşı döneminde yaşayan bir kadının hikayesini konu ediniyor. Savaş sonrasında vereceği bir akşam partisine Hindistan’dan beklemediği bir misafirinin gelmesiyle yaşamındaki etkileri konu ediniliyor.

Dünyaca ünlü İngiliz kadın yazar Virginia Woolf tarafından kaleme alınan kitapta, bayan Dalloway’in beklenmedik misafiri eski ve ilk aşkı Peter Walsh olur. Ani gelişiyle bayan Dalloway’in yaşamında oraya çıkan geçmiş anıları ve o anki yaşamındaki köklü değişimler muhteşem bir dille okuyucuya aktarılıyor.

Yazar: Virginia Woolf

Kitap Adı: Mrs. Dalloway

ISBN: 9786055340131

Sayfa Sayısı: 208

Yayın Yılı: 1925

 
Etiketler:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*