OD (CEP BOY)

Kalemi en güçlü yazarlardan biri olan İskender Pala, yeni romanı Od ile kitapseverlerin karşısına çıkıyor. Bilindik roman kahramanlarının dışına çıkan İskender Pala, Od ( Cep Boy) kitabı ile de ilginç bir karakter seçmiş kendine. Kitabımızın kahramanı Yunus Emre… 10 Ekim tarihinde piyasaya çıkan eser oldukça akıcı yazılmış. Tasavvufa ve tasavvuf edebiyatına ilgi duymayanların bile dikkatini çeken kitap, edebiyatseverlerden tam not aldı. Yunus Emre’nin gerçekten insanın ilgisini çeken ve içine işleyen bir öyküsü var . İnsanın kendini ve dünyadaki yerini keşfetmesini oldukça yalın bir dil ile kaleme alan İskender Pala,  Yunus Emre karakteri ile okuyucuyu derinden etkilemeyi başarmış.

od

od

Şimdiden İskender Para Kitaplığı’nın bir numarası haline gelen Od, eski dilde Ateş anlamına geliyor. Yani bir insanın hamlıktan pişmeye doğru olan yolculuğunu anlatıyor. Kitabı elinize aldığınızda, okudukça sayfaların derinliğine çekildiğinizi göreceksiniz. Kahramanın ve kurgunun inanılmaz bir büyüsü var. İnsanı insan yapan değerlere ince bir şekilde dokunan ve iç güzelliğin varoluşuna değinen kitapta, her insan kendine göre bir şeyler bulabilir. Yunus Emre, öğütledikleri ve ilginç hayat öyküsü ile pek çok kitaba ilham kaynağı olsa da, bu kitap ile birlikte hak ettiği işlenişi bulmuş diyebiliriz. Aşkı, ölümü, sabrı, karşılıksız sevgiyi ve mucizeyi anlatan olağanüstü bir kitap…

İskender Pala, hayranlarını bu kitap ile bir kez daha fethetti diyebiliriz. Yunus’un nasıl Yunus olduğunu ve yüzyıllar boyunca insanlara nasıl pek çok ders vermeye devam ettiğini İskender Pala öyle güzel anlatmış ki… Kitaplığınızda en sevdiğiniz kitapların yanında İskender Pala’nın Od ( Cep Boy) kitabı için de bir yer açın. Tekrar tekrar okumak isteyeceğiniz harika bir kitap okuyucuları ile buluşmayı bekliyor. İnsanı düşünmeye ve sorgulamaya yönelten muhteşem bir kitap deneyimleyeceksiniz.

 

Yazar: İskender Pala

Kitap Adı: Od ( Cep Boy)

 ISBN :   9786055107147

Sayfa Sayısı : 410

Yayın Yılı : 2016

 

 
Etiketler:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*