Okullarda Öğretilmeyenler

Eğitim gelecekte meslek sahibi olmayı düşünen her kişi için gereklidir. Eğitim almak için pek çok yol vardır. Üniversitede ilgili mesleğin eğitimini almak bunlardan sadece birisidir. Bunların dışında mesleği yapan kişilerin yanında işi öğrenmek ve tecrübe kazanmak da eğitim süreci içerisinde kabul edilebilir.

Özellikle okullarda öğretilen bilgilerin yeterli olmadığı durumlarda gerçek hayat tecrübesi kişiyi daha yukarılara taşıyan bir unsur olarak karşımıza çıkar. Özellikle inşaat sektörü gibi sektörlerde okullarda öğretilen bilginin gerçek hayatta yetersiz kaldığı durumlar oluşur.

Okullarda Öğretilmeyenler

Okullarda Öğretilmeyenler

Gerçek Hayat ve Okullarda Öğretilmeyenler

Daha önce yine bu konu için bir kitap yazan Firuzan Baytop yeni bir kitabıyla karşımızda. Okullarda Öğretilmeyenler ismini verdiği bu eser okulda öğretilen bilginin eksik bıraktıklarını şantiyelerdeki tecrübeyle tamamlanabileceğinden bahsediyor. Haftanın kitapları kategorisinde bulunan bu kitapta meslek yaşamında kazandığı deneyimi okuyucularıyla paylaşan Firuzan Baytop kitabında sadece bilgilere değil çizimlere de yer vermiş.

Okullarda Öğretilmeyenler kitabında inşaat sektöründen bahsediliyor. Okulda öğretilmeyenler sorunların iş hayatında ortaya çıktığını belirten kitap bu sorunların çözümünü de içeriyor. Bunun dışında yapım teknikleri konusunda da bilgi veren eserin en önemli artılarından birisi de okuyan kişi için hazırlanan uygulamaların ve yol gösterici çizimlerin bulunması.

Konuyla ilgili Bayındırlık bakanlığının oluşturduğu bilgileri ve belgeleri de sunan yapıt iş güvenliği, elektrik işleri, kazı ve dolgu ve daha pek ayrıntının olduğu konuları ustalıkla işlemiş. Öğrencilerin zor durumda kaldığı zamanlarda başvurabileceği bir kaynak olarak karşımıza çıkan kitap içindeki bilgiler ile öğrencilere ışık tutuyor.

Yazar: Firuzan Baytop

Kitap: Okullarda Öğretilmeyenler

ISBN: 9758599488

Sayfa Sayısı: 92

Yayın Yılı: 2013

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*