Ölü Babalar Kulübü

Hayat tüm acımasızlığıyla ve kötülüğüyle henüz 11 yaşında ki Philip Noble’nin karşısına hiç beklenmedik bir anda çıkıyor. Bar işleterek ailesini geçindirmeye çalışan babası bir gece yarısı iş yerinden çıkarken karşıdan hızlıca gelen bir aracın altında kalarak can verir. Babasının ölümünü duyunca büyük bir şok geçiren Philip bu durumu kabullenmekte zorlanır.

Babasının ölümünü üzerinden atamazken bir gün hiç beklenmedik bir şey olur ve hayatın acımasızlığıyla bir kez daha karşı karşıya gelir. İngiltere’de doğan The Sunday Tımes, The Independent gibi dünyaca ünlü gazetelerde çalışan gazeteci ve yazar Matt Haig’in kaleminde dökülen Ölü Babalar Kulübü polisiye, dram, fantastik, aşk romanı severler için adeta başucu kitabı.

Ölü Babalar Kulübü: Karanlık Gerçekler Ortaya Çıkıyor

Babasının ölümünden sonra karşısına çıkan hayalet ile olayın bir trafik kazası değil bir cinayet olduğu öğrenen Philip katilinde amcası olduğu öğrenince çocuk yaşında tüm bu olayları kaldırmaya mecbur kalır. Karşısına çıkan hayaletle aile ve akrabalar arasında ki karanlık, kirli işleri de öğrenen Philip’i büyük bir intikam arzusu kaplar ve amcasını öldürmeyi planlar.

Ölü Babalar Kulübü

Ölü Babalar Kulübü

Bunca olay arasında hayatının aşkıyla da karşılaşan ve her şeyin üst üste gelmesi ile ne yapacağını bilemeyen Philip, hayaletin tavsiyeleriyle amcasını öldürmek için hazırladığı zehri kullanırken son anda her şeyi bir daha düşünür. Matt Haig tarafından yazılan Pınar Öcal’ın Türkçeleştirdiği Ölü Babalar Kulübü İngiltere’de en çok satanlar arasında yer alarak büyük bir beğeni toplayan bir baş yapıt.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*