Ölü Gömme Törenleri

Gerçek hayattan alıntı yapılarak veya direk gerçek hayatta yaşanmış bir olayı gözler önüne serilerek oluşturulan eser, dikkat çekici öğeleri içinden beslemektedir. Bu öğelerin temelinde, gerçeklik yatar, belirsizliğe yer yoktur. Acaba diye tabir edeceğimiz cümleler ile başlayan sorular yoktur bu eserlerin içeriklerinde. Yazar öyle bir eser oluşturmuştur ki, gerçeğin aynası şeklindedir adeta eseri. Ölü Gömme Törenleri adı verilen eser, gerçek ve yaşanmış bir olayı, tüm çıplaklığı ile bizlere anlatıyor.

Değişik Bir Dünya İçin Ölü Gömme Törenleri

Yazar Hannah Kent tarafından kaleme alınan bu eser, zamanında İzlanda’da yaşanan bir cinayeti ve bu cinayetin etrafında gelişmiş olan olayları konu edinmektedir. İki gencin öldürülmesi ile başlayan süreç, çok değişik bir boyuta ulaşmış ve bu ulaşan boyutun sonuçları,  sizlerin var olan bu hayata karşı bakış açınızın değişmesine neden olacak, öğeleri içermektedir.

Ölü Gömme Törenleri

Ölü Gömme Törenleri

Ölü Gömme Törenleri, iki genci öldüren genç bir kadının, ölümü beklerken yanına yaklaşan rahiple konuşması ve aslında olayların çok farklı olduğu gerçeğinin ortaya çıkmasını anlatıyor. Bu gerçekleri gördüğünüzde sizlerde sarsılacak ve hayatlarınıza bakacaksınız. Belki yönünüzü değiştirecek, belki de açınızı değiştireceksiniz.

Hannah Kent, oluşturduğu bu eseri ile okuyucusunu tamamen ters köşe yapmış ve onların ilgisini çekmeyi başarmıştır. Bu eserinde anlatmış olduğu konu ve sonucunda vermiş olduğu mesajların toplamı, düşünce yapılarının değişmesine yöneliktir. Eseri okumaya başlayan bir okuyucu, zamanla düşüncelerinin değiştiğini görecek ve bunu gizlemek noktasında başarısız olacaktır.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*