Rüyası Bölünenler

Ülkemizde yaşanan bazı talihsiz olaylar ve durumlar, hayatların başka türden yaşanmasına, suyun akış yönünün değişmesine ve başka hayatların var olmasına neden oldu. Ülkenin doğusunda yaşanmaya başlayan durumlar, ailelerin bölünmesin ve yok olmasına neden oldu. Hep ağızlarda nakarat olan bağımsızlık türküsü, burada tüten ocakların sönmesine ve her şeyin kaybedilmesine neden oldu. Yazar Yavuz Ekinci tarafından kaleme alınan ve bir nevi toplumsal bir olayın anlatıldığı bu eser, son derece dikkat çekici örneklemeler ile zenginleştirilmiş objelerden oluşuyor.

Toplumsal Bir Yara Rüyası Bölünenler

Rüyası Bölünenler

Rüyası Bölünenler

Dağa çıkmış bir gencin, geri bıraktığı ailesinin o süre zarfında, yaşadıklarını ve dertlerini anlatan yazar, aslında bir yerde de toplumsal bir mesaj veriyor. Verdiği mesajın kodlarında ise, artık bu savaşın bitmesi gerektiği, artık bu topraklarda haki rengin beyaz olması gerektiğini belirtiyor. Rüyası Bölünenler adı verilen bu eserinde yazar, hayalleri ve hayal kırıklıkları ile yürekleri ağızlarında yaşayan insanların dramını anlatıyor.

Yavuz Ekinci, bu eseri ile toplumsal bir yaraya parmak basıyor. Bugünlerde barışı konuştuğumuz o topraklarda, çok farklı dramların yaşandığını belirten yazar, örneklemeler ile birlikte bu savını da destekliyor. Eserinde yer verdiği olay ve durum, toplumun tümünü içine alacak bir sorun.

Bu sorunun üzerine gittiği eseri Rüyası Bölünenler ile yazar, tüm toplumun dikkatini çekmeyi başarmış ve vereceği mesajın toplumun tüm kesimlerine gitmesini sağlamıştır. Bu açıdan yazarı, kutluyor ve duyarlılığından ötürü kendisini tebrik ediyorum.

Yazar: Yavuz Ekinci

Eser: Rüyası Bölünenler

ISBN: 9786050921915

Sayfa Sayısı: 144

Yayın Yılı: 2014

 

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*