Saygı Duruşu

Siegfried Lenz tarafından yazılan kitap matem havasında esintiler ile sizlere sunulur. Stella her zaman neşeli ve anlayışlı bir kızdı. Kendisini resimlerden hatırlayanlar ona hayran kalırdı. Duruşu ve düşünceleri hep hayranlık bıraktırmıştı.

Saygı Duruşu Modern ve Şiirsel Anlatımı ile İlgi Çeker

Öğretmen ve öğrenci ilişkisini anlatır. Saygı Duruşu kalıplaşmış romanlardan farklıdır. Dünyada çok satanlar listesine girmiştir. İlk aşkı ve ona karşı duyulan özlem dile getirilir. Yaşadıkları şiirsel havada yansıtılır. Siegfried Lenz büyüleyici anlatımını sergilemiştir.

Saygı Duruşu

Saygı Duruşu

Saygı Duruşu özellikle imlası ve akıcılığı ile dilseverler tarafından beğenilmiştir. Anlatımı sıkmaz ve okuyucuyu kitabın havasına hemen sokar. Öğretmenin o an düşündükleri ve öğrencinin bakış açısı anlatılır. Öğretmeninden hoşlanır ve ona hayran olur. Temiz bir sevdadır.

Bakış açılarının değiştiği toplumda aşk ve sevgide farklı algılanır. Kısa sürede büyük beğeni ile okunan romanı herkese tavsiye ederiz. Yazar kendi duygularını da katmış ve başarı sağlamıştır. Öğrencinin geçmiş ve gelecek arasında yaşadıkları ve öğretmenine olan büyük sevdası dile getirilir. Sevdiği bir dünya ve henüz gençliğin aşkı izlenimlerle sunulur. Sevmek için biraz güç gerekir. Hayranlık tamamen başka bir durumdur. Güzel bir konuya sizleri götürecek ve büyülü hikâyeyle bütünleşeceksiniz. Sizleri değişik bir romana katacaktır. Akıcı üslubu ve etkin anlatımı ile sizleri farklı bir konuya katacaktır. Beğenerek okuyacağınız romanı sizlere tavsiye ederiz.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*