Sherlock Holmes

Polisiye kurgu alanında kaleme alınan eserler, belirli bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmış eserler olma özelliğine sahiptirler. Bu eserleri okuyan kesim, bu konulara ilgi duyan, hayatları içerisinde bile bu düşüncelere göre hareket eden ve davranan kesimdir. Bu okur düzeyi, diğer seviyeler ile aralarına mesafe koyarlar. Onlar için aşk, komedi veya dram yoktur, varsa yoksa şüphe, gizem ve kuşku, bu duygular hâkimdir o kesime. Polisiye kurgu alanında eser kaleme alan Sir Arthur Conan Doyle, bu eseri ile o kesimin ilgi odağı haline gelmiştir.

Çözüme Giden Yol Sherlock Holmes

Sherlock Holmes adını verdiği eserinde, oluşturduğu dedektifin, çözülemez işler yumağının içine atması, o yumakları çözmesini sağlaması ve ona gizemli haller yüklemesi, eseri oldukça ilgi çekici kılmıştır.  Yukarıda bahsi geçen kesim tarafından oldukça beğenilen bu eser, haftanın kitapları kategorimizde yer almaktadır.

Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

Sir Arthur Conan Doyle, bu eseri ile düşüncenin sınırlarını zorluyor. Okuyucuya vermiş olduğu şüphe duygusu ile birlikte okuyucuyu da eserin içine çekmeyi başaran yazar, bu tutumu ile eserin başarısında büyük pay sahibi olmuştur. Kendi kariyeri açısından da önemli olan bu başarı, yazarın diğer eserlerine de sirayet etmiştir.

Sherlock Holmes, düşüncede, şüphede ve bu ikisinin birleşimi ile sorunların çözümünde bir başyapıttır. Bu başyapıt, haftanın kitapları kategorisinde bulunmaktadır. Bu eşsiz eseri mutlaka temin etmeli ve vakit kaybetmeden okumalısınız.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*