Simyacı

Santioago’nun rüya görmesi ve bu rüya ile birlikte yaşadığı olaylar anlatılır. Simyacı herkesin okuması gereken ve bilgi alacağı bir kitap. Roman kahramanı 16 yaşına dek papaz okulunda okur. Tek hayali ise yolculuk yapmak ve keşfetmek. Babası ise gezmek için çok paraya ihtiyacı olduğunu belirtir. Çobanlık yapmasını söyler ve kahramanımız çoban olur.

simyaci

simyaci

Simyacı ile Ruh Çözümlemeleri

Babasından aldığı parayla kendine sürü alır ve devamlı sürüsüyle gezmeye başlar. Simyacı kitabında olayların tasviri ve anlatım tarzı kitabın beğenilmesinde büyüm zemin oluşturuyor. Santiago gördüğü rüyadan etkilenince olaylar değişir. Kitap okumayı seven bir yapısı vardır. Hayatı sorgular içinde geçen bir genç.

Evrenin ruhuna mesaj için tek bir şeyi yürekten istemenin önemi anlatılır. Yazar Paulo Coelho akıcı bir dille kitabı yazdığı için baştan sona zevkle okuyacaksınız. Mutluluğun gizemi aslında içinizde olduğu vurgulanır. Kahramanın en çok istediği kişisel menkıbesini hazırlamak. Tasvirler kitapta ayrıntılı bir şekilde anlatılır. Olaylar felsefi açıdan değerlendirildiği için yol gösterici bir kitap.

Kitap özellikle kişilerin isteklerini gerçekleştirmek için düşüncelerini yönlendirmesi üzerine durur. Yazar Paulo Coelho bu kitabı ile büyük başarı kazanmış ve pek çok ülkede tanınmış bir yazar oldu. İnsanlar özellikle istediklerine ulaşmak için düşüncelerini yönlendirmeleri gerekir. Elinizden bırakamayacak ve kitaptan etkileneceksiniz. Çok satanlar listesinde her zaman yerini koruyan kitabı sevdiklerinize de önerebilirsiniz. Güzel ve akıcı bir anlatım, kitabı tekrar tekrar okumak isteyecek ve yeni şeyler öğreneceksiniz.

 

Yazar:  Paulo Coelho

Kitap Adı: Simyacı

ISBN: 9789750719981

Sayfa Sayısı: 166

Yayın Yılı: 2016

 

 

 

 

 

 
Etiketler:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*