Taht Oyunları

Dünya çapında büyük bir hayran kitlesine sahip olan ve televizyonlarda yayınlanan her bölümü ile ilgi odağı olmayı başaran ünlü Game of Thrones dizisinin kitabı Taht Oyunları ilk olarak 1996 yılında Buz ve Ateşin Şarkısı adlı 1. serisi ile yayınlanmıştır. Taht Oyunları kitabını Arkabahçe Yayınları da ülkemizde iki ayrı cilt halinde basarak sevenlerine sunmuştur.

Dizinin yayınlanmasından sonra iyice popüler bir hal almaya başlayan Taht Oyunları kitabı Epsilon Yayınları tarafından yenilenerek tek bir cilt halinde yeni kapağı ile yayınlanmıştır. Arkabahçe çevirisinde çeşitli hatalar olduğu için ve yeni cildi daha iyi bir tasarıma sahip olduğu için Epsilon Yayınları tarafından yayınlanan George R. R. Martin imzalı Taht Oyunları daha büyük bir ilgi görmeyi başarmıştır.

Taht Oyunları Konusu

Kitabın konusu Lord Eddard (Ned) adlı Stark Kışyarı’nın Lordu üzerinde dolaşıyor. İki kız ve üç oğlu olan Ned, Kışyarı’na döndükleri zaman Ned’in büyük oğullarından birisi Jon Kar’ın annesinin ölü olduğunu altı ulu kurt yavrusu ile birlikte görürler.

taht oyunları

taht oyunları

Ulu kartlar Starkların haneden sembolü olduğu için büyük bir değere sahiptirler. Çocukları tarafından gelen ısrarlara dayanamayan Ned, Stark kurtlarını çocuklarının koruması altına vermeyi kabul ediyor.

Bu sırada eski ejderha kralı olan Targaryen’in devrilmesinden sonra tahta gelen Ned’in yakın arkadaşı Robert Baratheon’da ani bir şekilde çocukları ziyaret etmeye doğru yola çıkıyor. Taht Oyunları kitabının soluksuz bir şekilde okuyacağınız bu ilginç hikayesi sizi farklı diyarlara yolculuğa çıkartabilecek etkiye sahiptir.

Yazar: George R.R. Martin

Kitap Adı: Taht Oyunları

ISBN: 9789944824354

Sayfa Sayısı: 847

Yayın Yılı: 2016

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*