Tanrı Ölüm ve Zaman

Felsefe ve düşünce alanında oldukça yapıcı ve üretken bir yazar olan Emmanuel Levinas dilimizi 4 yıl önce kazandırılan bu eserinde oldukça farklı konularda değiniyor. Tanrıyı onto-teoloji dışında düşünmenin mümkün olup olmadığı noktasında ortaya çıkan temel sorunu tartışmaya açan yazarımız bu konu hakkında oldukça realist görüşlere sahip.

Bu kavram içerisinde yer alan düşünce genel olarak tanrıyı var olan içerisinde düşünmekten yola çıkıyor. Yani nihaiyi olan varlığı var olansız gibi düşünmek, varlıklardan yola çıkarak varlığın kendisine ulaşmak ortaya atılan bu görüşün en önemli parçası. Tanrı Ölüm ve Zaman okuyucuların zihnini düşündürmeye yönelik harika bir eser.

Şimdi anın seçiciliğini zorunlu kılan yazarımız Emmanuel Levinas ben dediği ya da karşısında yer alan kavramı nihaiyi olarak kendisi ile buluşturur. Bu buluşma sonrasında ve temelinde ortaya çıkan ben aslında daha öncesinde var olan ben ile eşdeğerdir.

Tanrı Ölüm ve Zaman Aralığı

Tanrı Ölüm Zaman

Tanrı Ölüm Zaman

Zaman aralıkları içerisinde ortaya atılan farklı düşünceleri Tanrı Ölüm ve Zaman ekseni içerisinde inceleyen ve irdeleyen yazarımız okurları için farklı ayrıcalıklar ve farklı savlar ortaya çıkarıyor. Tartışılan düşünceler ve incelenen öz savlar içerisinde mantıklı olan kadar fizik ötesi olan görüşlerde mevcut. Varlık ve varlığın özüne ilişkin birçok sorun bu eser içerisinde okurları ile buluşuyor. Bir solukta okuyabileceğiniz bu kitap size daha öncesinde karşılaşmadığınız karmaşık sorunlarda da yardımcı olacak.

Yazar: Emmanuel Levinas

Kitap: Tanrı Ölüm ve Zaman

Basım yılı: 2011

Sayfa Sayısı: 231

ISBN 9789752984509

 
Etiketler:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*