Türklerin Tarihi

Tarih kategorisinde hazırlanan kitaplar arasında değişmez bir yer edinen “ Türklerin Tarihi “ adlı kitap göçebe olarak yaşam süren bir halkın Ortadoğu ve akabinde Anadolu’ ya olan göçünü tüm detayları ile konu alıyor.

Türklerin Tarihi Kitabının Konusu

İlber Oktaylı tarafından kaleme alınan bu değerli eser de savaşlar, başarılar, başarısızlıklar, ıstırap dolu günler ile yaşanan toprak kayıpları ustalık ile anlatılıyor. Kitap da sadece Türklerin değil irtibat halinde olduğu ya da olması gerektiği tüm ülkeler de o günkü halleri ile okuyucuya aktarılırken tarihin izlerini o yıllarda yaşıyor gibi hissetmenizi sağlıyor.

TürklerinTarihi

TürklerinTarihi

Aynı yüzyılda aynı coğrafya üzerinde olan tüm uygarlıkların birbiri ile etkilenişlerinin de aktarıldığı “ Türklerin Tarihi “ isimli tarihi kitap da Türklerin dünya tarihi içinde yer aldığı rol ve doğu vatı sentezinin oluşumu tam anlamı ile mercek altına alınıyor.

Yazar Hakkında

1947 yılında dünyaya gelen İlber Oktaylı Türk okurlara tarih ile ilgili olarak onlarca kitabı hazırlayarak sundu. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya ve Siyasal Bilgiler mezunu olan yazarımız, Chicago Üniversitesinde master yaptı. Birçok üniversiteye konuk olarak davet edilen yazar ayrıca yerli ve yabancı bilimsel dergilerde de on altıncı ve on dokuzuncu yüzyıl ve Rus tarihi ile ilgili de makaleler yayınladı.

Yazar: İlber Oktaylı

Kitap: Türklerin Tarihi

ISBN: 9786050819267

Sayfa Sayısı: 320

Yayın Yılı: 2016

 
Etiketler:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*