Üç Novella

Kızını zengin biri ile evlendirmek isteyen annenin düzenbazca düzenlediği oyunlar anlatılır Üç Novella yaşam içerisinde yer alan oyunları anlatır. Aynı kadını seven iki erkek arasında dayanılmaz bir mücadele yaşanır. Gizem, mizah olayın kurgusu içerisinde çok güzel düzenlenmiştir. Amcanın rüyasından hareketle konu başlar. Genç kadının başına gelenler rüyada görülür.

Üç Novella Gizemli Bir Hayata Bakışı Simgeler

Üç Novella

Üç Novella

Apartmana taşınan genç aradan süre geçtikten sonra genç kadına âşık olur. Amca ise o sırada gördüğü rüyadan aşırı etkilenir ve bunu yayar. Anne kızını zeginle evlendirmek için tüm roman boyunca her türlü oyuna kalkışır. Kitapta yer alan karakterler daha sonra büyük başarı getiren filme de taşınır. Üç Novella yaşamdan haz almayanların bir çeşit döngüsel hikâyesidir.

Yazar Fyodor Mihailoviç Dostoyevski yaşamı farklı gözle okuyucuya sunar. Üç kişilik hikâyede farklı karakterler sergilenir. Kadının gizemli öyküsü ve kaçışı anlatılır. Yaşam aslında bir kısır döngü olmuştur. Hayatı zevk olarak görmemeye başlar. Zevk almayarak kendi sonunu hazırlar. Rüyalar, gizemler kitabın önemli kısmını oluşturur.

Sade bir hayat ve içerisinde gelişen önemli gizemler kitaba konu edinir. Fyodor Mihailoviç Dostoyevski içinden çıkılmaz durumu aydınlatarak önemli bir esere imza atar. Yaşam çizgisinde olayın gidişini kişiler sorgular Önemli bir eserdir. Yazarın gençlik yıllarında yazdığı ve mutlaka okunması gerekli yapıtları arasında yer alır. Büyük beğeni kazanan romanı okuyucu elinden düşüremeyecektir.

Yazar: Fyodor Mihailoviç Dostoyevski

Kitap: Üç Novella

Sayfa: 455

ISBN:  9789750515828

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*