Üstü Kalsın

Şiirler, duygu ve düşüncelerin en iyi anlatıldığı edebi eserlerdir. Bu edebi eserler ile aşka ve hayata dair sözler söyler, bir duruş sergileriz. Bu duruşun en iyi ifadesi şiirlerdir ve akıcı bir anlatıma sahip olan şiirlerle, anlatılmak istenen duygular daha rahat bir şekilde ifade edilir. Akıllara yer edinir, kısadır çünkü ve ifadesi daha rahattır. Söylenen kişiyi de son derece etkiler ve iç dünyaya kadar işler. Ülkemizde şiir denince ilk akla gelen şair olan Cemal Süreya, eserlerini bir kitapta topladı ve okur severleri ile buluştu.

Üstü Kalsın

Üstü Kalsın

Üstü Kalsın İle Hayata Dair

Şair bu eseri ile birlikte, hayata ve ölüme dair şiirlerini ifade ediyor ve akıllar da yer edecek duyguları ifade ediyor. Üstü Kalsın adını verdiği bu eserinde, ayrılıkların, kavuşmaların, aşkların, ölümlerin ve kederlerin hepsinde arta kalan duyguları, belirtiyor ve okurlarının da zihinlerinde yer etmesini sağlıyor.

Eserde anlatılan tema, hayata ve ölüme karşı durulabilecek duyguların tercümeleridir. Bu tercümeler eşliğinde, bazı sıkıntıları göze alabilmek mümkündür. Cemal Süreya bu davranışı ile okurlarını etkilemeyi başarmış ve her zaman ki gibi farkını açıkça ortaya koymuştur.

Farkın her mısrada belli olduğu Üstü Kalsın adlı bu eser, ulaşılması gereken noktaları, elde edilen hayatları ve arta kalan duyguları, bu eseri ile bizlere ifade ediyor. Son derece başarı ile kaleme alınmış olan şiirler, duyguların ve düşüncelerin en iyi şekilde gösterildiği bir durum olarak karşımızda duruyor.

Yazar: Cemal Süreya

Eser: Üstü Kalsın

ISBN: 9789750814440

Sayfa Sayısı: 120

Yayın Yılı: 2014

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*