Vazgeçtim

Deneme ve romantik aşk türünde olan vazgeçtim kitabı, hüzünlü bir hikâyeyi konu alıyor. Kitapta birçok hayata dair hüzün verici öyküleri bulacaksınız. Çocukluğumuzdan kalma ya da çevremizde yaşadığımız birçok aşk hikâyesine, hüzünlü bir yorum katan Kahraman Tazeoğlu, kitabının başlangıcında, İstanbul’un küçük bir semtinde geçen yaşantıları anlatıyor.

Vazgeçtim Konusu

Kitapta dikkat çeken güçlü karakterlerden bir tanesidir Mehmet. Kitabın bir diğer kahramanı olan feza, Koray ile olan ilişkisini evliliğe doğru taşıyor. Evlilik hazırlıkları sürerken, Mehmet fezaya onu çok sevdiğini söylüyor. Vazgeçtim kitabının bundan sonraki konusu, hüzünlü bir hikâyenin başlangıcı olarak karşımıza çıkıyor.

Mehmet’in fezaya olan aşkını ilan etmesinden sonra feza, korayı sevdiğini ve evlenmek üzere olduğunu söylüyor. Kahraman Tazeoğlu, kitabın kahramanlarından bir tanesi olan Mehmet’in, fezanın bu sözünden sonra yaşadıklarını hüzünlü bir dil ile anlatıyor.

vazgeçtim

vazgeçtim

Koray, kanser hastası olduğunu öğreniyor ve kimseye haber vermeden ortadan kayboluyor. Bu durum üzerine Feza, Mehmet ile evleniyor.

Yanlış tanı konulduğunu öğrenen Koray, Feza’nın yanına döner fakat hiç bir şeyin eskisi gibi olmadığını görür. Feza ve Koray’ın yaşadıkları ruh hali, kaçmak ile kabullenmek arasında kalıyor. Evlilik gerçeğinin, aşk üzerindeki güçlü ve bazı durumlarda olumsuz etkisi, kitapta çok güzel bir şekilde işlenmiş.

Acıya ve çaresizliğe daha fazla dayanamayan Koray’ın intiharı ile kitap, büyük bir hüzne gömülüyor.

Yazar: Kahraman TAZEOĞLU

Kitap Adı: Vazgeçtim

ISBN: 9786059913553

Sayfa Sayısı: 192

Yayın Yılı: 2015

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*