Yedi Güzel Adam Şiir Dizeleri

Cahit Zarifoğlu’nun şiirleri bazı okuyucular tarafından kapalı anlatım bulunsa da tüm eleştirmenlerce olumlu bir not almıştır. Şiir sanatını güzel icra eder ve kendinizi büyülü dizelerin içinde kaybolmuş hissedersiniz. Hayal ve gerçeklik büyüsü sizleri etkiler. Yedi Güzel Adam şiir sevenlerin kitabıdır. Müslüman şairlere bir yol göstericilik yapmıştır. Kendinden sonrakilere örnek olacak yazılar bırakmıştır.

Yedi Güzel Adam Şiirleri Özgündür

Yedi Güzel Adam

Kendi dünyasına özgü şiir dili kullanan şair, eleştirmenlerce beğeni kazanmıştır. Şiiri gözlem gücü ile birleştirip, satırlara döker. Eleştirmenler, şairin doğuştan bir yaratıcı gücü olduğunu savunuyorlar. Uyum ve iletişimi bir bütünlük içinde sağlamış ve okuyucusuna ilham vermiştir. Şiir konusunu ele alış bakımından diğer şairlerden farkı olduğunu anlayacaksınız. Şiir ve Düzyazı bütünleşmiş ve ortaya harika bir şiir kitabı çıkmıştır. Yedi Güzel Adam, şiir tarzını sizlere farklı bakış açısı ile sunar.

Şiirlerinde okuyucuların istediği bir formu doldurması, şiirlerine güzel bir ahenk yaratmıştır. Okuyucu şiir dünyasında kaybolur ve şairin duyguları ile kendini farklı dünyalarda bulur. Düz yazı tarzında oldukça etkili bir üslubu vardır.

Şiir severler, Cahit Zarifoğlu şiirleri ile kendi dünyalarına farklı bir bakış açısı ile bakacaklardır. Şiir kitabı, en çok satanlar listesine girmeyi başarmıştır. Özgün şiirleri ile farkını sergileyen Şair, kendi dünyasını gözlemlemiş ve dizelerine yansıtmıştır. Şiir dünyasına gerçek bir bakış açısı getirmeyi başarmıştır. Şiir severler için mutlaka okunması gerekli bir şiir kitabıdır.

 

1 Yorum

  1. suzan diyor:

    Değişik bakış açısından bir şiir kitabı.Şiir kitaplarına farklı bir bakış açısı getiren şairin yeni bir düzen getireceğinden eminim.Okumanızı tavsiye ederim.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*